۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۵:۳۰
پیش بینی رنگ موی کودک

پیش بینی آنلاین رنگ موی نوزاد

دنیای اطلاعات: انسان‌ها ۴۶ کروموزوم دارند. در بحث رنگ موی کودک کارشناسان بر این باورند که در این ۴۶ کروموزوم، حدود ۶۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ ژن وجود دارد. همه نوزادان ۲۳ کروموزوم از مادرشان و ۲۳ تای دیگر از پدرشان دریافت می‌کنند. علم ژنتیک بسیار پیچیدست، اما راه‌های هدایتش وجود داره. موهای کودک به وضوح تحت تأثیر موهای والدین قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی رنگ مو


برای انتخاب و عوض کردن رنگ مو روی عکس‌ها کلیک کنید

رنگ مو : قرمز
رنگ مو : مشکی
رنگ مو : قهوه‌ای
رنگ مو : بلوند
رنگ مو : قهوه‌ای
رنگ مو : تعریف نشده

نتیجه رنگ موی نوزاد©️طراح و برنامه نویس: مجید کوهی. هرگونه کپی برداری از اسکریپت‌ها و کدهای این مجموعه موکدا ممنوع و شرعاً حرام می باشد و در صورت مشاهده، کاملا قابل پیگیری خواهد بود.

آمار علمی رنگ مو

۱- رنگ موی عمومی

رنگ مو دو می توان به کم رنگ و پر رنگ تقسیم کرد. در حالیکه دومی بیشتره. به همین دلیله که قهوه ای شایع ترین رنگ مو است و بلوند کمترینشه. این احتمالا یکی از دلایلیه که چرا بلوند یکی از رنگ های مطلوب بین مو هاست. بسیاری از مردم دوست دارند به طور طبیعی موی بلوند داشته باشند. موهای تیره توسط eumelanin رنگدانه ایجاد می شه. بیشتر این رنگدانه ها در مو یافت می شه، پررنگی موی کودک شما با این رنگدانه رابطه مستقیم داره. اگه زیاد باشه پررنگتر خواهد بود و بالعکس.

۲- توضیح علمی رنگ مو

کد ژنتیکی نوزاد طرح ریزی شده تا پروتئین در موی کودک منجر به تولید ملانین بشه. در حالی که صفات ژن ها می تونند به پیش بینی رنگ موی کودک کمک کنند. اونا توضیح نمی دن که چرا رنگ مو در سنین مختلف تغییر می کنه. Eumelanin و Pheomelanin دو نوع Melanin است که بر رنگ مو تاثیر می ذاره. Pheomelanin مو رنگ سایه های نارنجی و زرد رو ایجاد میکنه در حالی که eumelanin رنگ مو قهوه ای و سیاه و سفید رو ایجاد می کنه. ترکیبی از این دو نوع ملانین رنگ موی فرد رو تعیین می کنه. بنابراین، اگه یک کودک دارای غلظت کم اوملانین باشه، احتمالا رنگ موی شفاف ترداره و بالعکس. همچنین اعلام شده که ژن MC1R اونایین که نوع ملانین رو که بدن تولید می کنه تنظیم می کنه. جهش ژن فقط باعث تولید فمولانین می شه و موهای کودک قرمز می شن. افرادی که موهای بور و قرمز دارند سطوح “تروسیناز” بیشتری نسبت به موهای سیاه یا قهوه ای دارند.

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 102 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 83 ابزار تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *