۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۱۷:۰۱
جداول اشایل,مقاطع فولادی

جدول اشتال مقاطع فولادی آنلاین (Stahl Table)

دنیای اطلاعات: جدول اشتال مقاطع فولادی یکی از ابزارهای دست طراحان و محاسبان ساختمان است که بدون وجود این جدول‌ها وقت با ارزش بسیار زیادی را از دست می‌دهند. لذا به منظور اهمیت این موضوع بر آن شدیم تا نرم افزار جداول اشتال را در اختیار شما مهندسان عزیز قرار دهیم.

تاریخچه

جدول اشتال توسط یک خانم مهندس آلمانی به نام مارتا اشتابدر بورگر در سال ۱۹۳۸ میلادی تهیه و تدوین شده است. او اولین زن مهندس ساختمان در کشور آلمان بود. از سال ۱۹۲۳ تا ۱۹۲۷ در دانشکده فنی کار سووهه و مونیخ به تحصیل در رشته استاتیک و ساختمان های فولادی پرداخت. بعد از فارغ التحصیل شدن در یک شرکت مهندسی شروع بکار کرد و در سال ۱۹۲۹ شغل خود را به عنوان مرکز مشاوره برای مصارف فولاد که امروزه مرکز اطلاعات فولاد نامیده می شود تغییر داد.

روش استفاده

برای محاسبه، ابتدا نوع پروفیل مورد نظر را از جدول انتخاب کنید سپس شماره پروفیل را انتخاب نموده تا جدول اشتال آن برای شما نمایش داده شود.

نوع پروفیل:
نمره پروفیل:
h = 80 mm
b = 46 mm
s = 3.8 mm
t = 5.2 mm
r = 5 mm
c = 10.2 mm
h-2c = 59 mm
A = 7.64 cm2
G = 6 kg/m
Jx = 80.1 cm4
Wx = 20 cm3
ix = 3.24 cm
Jy = 8.49 cm4
Wy = 3.69 cm3
iy = 1.05 cm
a1 = 63 mm
rT = 12.2 mm

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 125 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 106 ابزار تا کنون.

۲ نظر

  1. ممنون از مطلبتون. فقط CPE ربطی به Cast ندارد. Castellated beams به معنای تیرآهن لانه زنبوری می باشد.

  2. بی نظیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیگ مستر