۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۷:۰۰
مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

دنیای اطالاعات: محاسبه امتیازات جهت مهاجرت از طریق مهارت و نیروی متخصص کار روشی مفید برای محاسبه امتیاز شما برای مهاجرت از طریق تخصص می‌باشد.

صفحه 1 از 6

زیر مجموعه ویزا

قبلی
بعدی
صفحه 2 از 6

سن

قبلی
بعدی
صفحه 3 از 6

تسلط بر زبان انگلیسی

تسلط کم
 • دارای پاسپورت انگلستان- آمریکا -کانادا و نیوزلند؛ و یا
 • آیلتس نمره ۶ در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک PTE آکادمیک: نمره ۵۰ در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک CAE دانشگاه کمبریج: نمره ۱۶۹ در هر مهارت؛ و یا
 • تافل IBT: نمره ۱۲ در لیسینینگ،۱۳ در ریدینگ، ۲۱ در رایتینگ، ۱۸ در اسپیکینگ
تسلط متوسط
 • آیلتس نمره ۷ در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک OET: سطح B در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک PTE آکادمیک: نمره ۶۵ در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک CAE دانشگاه کمبریج: نمره ۱۸۵ درهر مهارت؛ و یا
 • تافل IBT: نمره ۲۴ در لیسینینگ، ۲۴ در ریدینگ، ۲۷ در رایتینگ، ۲۳ در اسپیکینگ
تسلط عالی
 • آیلتس نمره ۸ و بالاتر در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک OET: سطح A در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک PTE آکادمیک: نمره بالای ۷۹ در هر مهارت؛ و یا
 • مدرک CAE دانشگاه کمبریج: نمره بالای 200 درهر مهارت؛ و یا
 • تافل IBT: نمره ۲۸ در لیسینینگ، ۲۹ در ریدینگ، ۳۰ در رایتینگ، ۲۶ در اسپیکینگ

تسلط بر زبان دوم

قبلی
بعدی
صفحه 4 از 6

سابقه شغلی خارج از استرالیا

سابقه شغلی داخل استرالیا

قبلی
بعدی
صفحه 5 از 6

مدارک تحصیلی

مدرک تحصیلی استرالیایی

تحصیلات تخصصی

آیا شما مدرک فوق‌لیسانس یا دکترا به صورت پژوهش‌محور در رشته‌های علوم طبیعی، تکنولوژی، اطلاعات، مهندسی و یا سایر تکنولوژی‌های مربوطه از کشور استرالیا اخذ کرده‌اید؟

سال تحصیلی حرفه‌ای

آیا پس از تکمیل مدرک تحصیلی خود در استرالیا دوره آموزش حرفه‌ای برای مدت حداقل ۱۲ ماه (در ۴۸ ماه گذشته) را تکمیل نموده‌اید؟

قبلی
بعدی
صفحه 6 از 6

امتیاز تجرد/تاهل

قبلی
بعدی

امتیاز شما:

0 از ۶۵ امتیاز

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت

شاید شما هم مانند بسیاری افراد و به دلایل متعدد تصمیم گرفته‌اید به کشور دیگری مهاجرت کنید. دلیل‌تان برای مهاجرت هر چه باشد،لازم است درباره شرایط کشور مقصد و تناسب آن با نیازها و اهدافتان اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از کشورها شرایط مساعدتری دارند و استرالیا یکی از آنهاست. آب‌وهوا و طبیعت زیبا، انگلیسی‌زبان بودن مردم و از همه مهم‌تر اقتصاد قوی و فرهنگ مهاجرپذیر از مهم‌ترین دلایلی است که بسیاری از مهاجران را جذب این کشور می‌کند.
به‌طورکلی روش‌های متعددی برای مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور وجود دارد، اما با توجه به تعداد روزافزون مهاجران در این کشور، شرایط کمی سخت‌گیرانه‌تر شده است. بااین‌حال هنوز هم برای افرادی که واجد شرایط هستند، امکاناتی وجود دارد که می‌توانند با فراهم کردن یک سری الزامات به‌راحتی به این کشور زیبا مهاجرت کنند. در ادامه به بررسی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.
استرالیا اقتصادی قوی دارد و به‌سرعت در حال رشد و توسعه است. اگر در شغل یا حرفه‌ خاصی مهارت و تخصص دارید می‌توانید برای دریافت ویزای کار استرالیا اقدام کنید.

به‌عنوان مثال:

اگر کارفرمایی در استرالیا پیدا کرده‌اید که می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اسپانسر شما شود، می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۶ استرالیا برای مهاجرت اقدام کنید.
اگر تخصص‌تان به‌گونه‌ای است که می‌توانید به‌شکل مستقل و بدون نیاز به اسپانسر، ۶۵ امتیاز لازم را کسب کنید، می‌توانید از ویزای ۱۸۹ استرالیا استفاده کنید. این امتیازبندی بر اساس مواردی نظیر سن، تحصیلات، سوابق کاری، میزان تسلط بر زبان انگلیسی و … انجام می‌شود. یکی از راهکارها برای کسب امتیاز بیشتر و اخذ ویزای کار،‌ داشتن اسپانسر است. با داشتن اسپانسر ایالتی از یکی از ایالت‌های استرالیا، ۵ امتیاز را به‌راحتی کسب می‌کنید و می‌توانید از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا اقامت دائم بگیرید.
اگر یک ایالت یا منطقه کم‌جمعیت یا یکی از بستگان اسپانسرتان شود، می‌توانید ۱۰ امتیاز را به‌راحتی کسب و برای ویزای ۴۹۱ استرالیا اقدام کنید؛ درست است که این ویزا برای اقامت موقت ۴ ساله صادر می‌شود، اما پس از دو سال زندگی در همان مناطق کم‌جمعیت، شانس این را خواهید داشت که برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.
از آنجاکه سیاست استرالیا هم‌اکنون در راستای تمرکززدایی از شهرهای بزرگ است، متقاضیان ویزاهای مرتبط با مناطق خاص یا کم‌جمعیت، یعنی ویزای ۴۹۱ و ویزای ۱۸۷، شانس بیشتری برای دریافت ویزا و مهاجرت به این کشور دارند.
در صورتی که بتوانید کارفرمایی در مناطق کم‌جمعیت پیدا کنید که اسپانسرتان شود،‌ می‌توانید برای ویزای ۱۸۷ استرالیا درخواست بدهید و اقامت دائم بگیرید. برای دریافت این ویزا باید بتوانید اثبات کنید در سِمَتی که کارفرمای استرالیایی‌تان برای شما در نظر گرفته، صلاحیت لازم را دارید.
اگر فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی مهندسی یکی از دانشگاه‌های «امیر‌کبیر» و «تهران» هستید، با دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا، می‌توانید به مدت ۱۸ ماه در این کشور زندگی و در زمینه تخصصی‌تان کار کنید و هر زمان که امتیازهای لازم را کسب کردید از طریق ویزاهای کاری دیگر برای اقامت دائم اقدام کنید. اخذ اقامت دائم و پیدا کردن اسپانسر، زمانی که شما سابقه کاری در استرالیا داشته باشید راحت‌تر است. متأسفانه در سال‌های گذشته مراجعان زیادی از دارندگان این ویزا، به‌دلیل نحوه ارائه نادرست اطلاعات در فرم‌های اولیه اخذ ویزا،‌ شانس دریافت اقامت استرالیا را از دست داده‌اند. بنابراین بهتر است در تمامی مراحل، با وکیل رسمی مهاجرتی مشورت کنید.

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 102 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 83 ابزار تا کنون.