۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۴:۵۰
پیگیری کارت سوخت

سامانه پیگیری وضعیت کارت سوخت خودرو

دنیای اطلاعات: امروز قصد داریم شما عزیزان را با نحوه پیگیری کارت سوخت هوشمند وسیله نقلیه خود آشنا کنیم. اولین قدم برای پیگیری، این است که مطمئن شوید کارت سوخت، برای‌تان صادر شده است.

آموزش استفاده از سامانه

برای استفاده از سامانه، کافی ست شماره پلاک خودروی‌تان را وارد کنید و در پایان، دکمه «پیگیری کارت سوخت» را کلیک کنید.
اگر کارت سوخت خودرو برای شما صادر شده باشد، باید تاریخ «تحویل کارت سوخت به پست» و همچنین «شماره مرسوله پستی» برای‌تان نشان داده شود. این شماره مرسلوه را یادداشت کنید تا به مرحله بعد برویم.
همچنین اگر بعد از واردکردن پلاک، اطلاعاتی برای‌تان نشان داده نشد، باید با درد دست داشتن مدارک ثبت نام کارت سوخت، دوباره به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

پیگیری کارت سوخت موتور سیکلت

آنهایی که موتورسیکلت دارند، حتما متوجه شده‌اند که از طریق سایت epolice.ir امکان پیگیری کارت سوخت را ندارند چراکه این سایت، برای استعلام شماره پلاک خودروهاست. اما رهگیری کارت موتورها چگونه است؟ برای پیگیری کارت سوخت موتورسیکلت، کافی است پیامکی را با رعایت موارد زیر، به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال کنید:
۱- برای موتورسیکلت: ابتدا حرف M، سپس ستاره، سپس شماره VIN.
۲- برای خودرو: ابتدا حرف V، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

مثال پیامک برای موتورسیکلت مثال پیامک برای خودرو
M*IRKV91MN5O3685988 V*IRPC90VV5I9658742

همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید، استعلام کارت سوخت با پیامک، علاوه بر موتورسیکلت‌ها، برای خودروها نیز امکان پذیر است. تنها نکته مهم این است که متن پیامک را حتما رعایت کنید.

شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

اگر به هر دلیلی موفق به رهگیری کارت سوخت نشدید، با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید:

۱- شماره تلفن ۸۱۲۴۰۵۱۴ یا ۸۸۸۸۵۳۴۷ پلیس ناجا (برای پیگیری صدور کارت سوخت)
۲- شماره تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰ شرکت پست (برای پیگیری ارسال کارت سوخت)
۳- شماره تلفن ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش (برای هرگونه سوال درباره کارت سوخت)

مفقودی کارت سوخت

اگر کارت سوخت‌تان مفقود شده، نگران نباشید! چراکه بدون داشتن رمز کارت سوخت، هیچ شخصی نمی‌تواند از کارت شما سواستفاده کند.
بعد از مفقودی کارت سوخت، بهترین کار این است که در اولین فرصت ممکن، به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه و برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، اقدام کنید. زمانیکه کارت سوخت المثنی برای شما صادر شود، تمامی کارت سوخت‌هایی که قبلا داشتید، بصورت اتوماتیک، باطل شده و دیگر کسی نمی‌تواند از آنها استفاده کند.

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 125 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 106 ابزار تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیگ مستر