۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۱۹:۳۴
اطلاعات فیلمها

بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها (IMDb) (فارسی)

دنیای اطلاعات: بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها یا پایگاه داده‌های اینترنتی فیلم‌ها (Internet Movie Database) (IMDb) یک پایگاه داده آنلاین است که دربرگیرنده ی اطلاعات بازیگران، فیلم‌ها، بازی‌های ویدئویی، سریال‌ها و تولیدات سینمایی و تلویزیونی می‌باشد. آی‌ام‌دی‌بی کارش را به عنوان یک وبگاه سینمایی با عنوان rec.arts.movie بر روی یوزنت آغاز کرد و در سال ۱۹۹۳ به شبکه ی جهانی اینترنت منتقل شد.
این پایگاه داده، از سال ۲۰۰۸ و با افزودن امکانی نو، توانایی این که کاربران ساکن آمریکا بتوانند بیش از ۶٬۰۰۰ سریال و فیلم گوناگون را از تهیه‌کنندگانی هم‌چون سی‌بی‌اس، سونی و چندین شرکت سازنده ی فیلم دیگر را نگاه کنند، برای آن‌ها در دسترس گذاشت.
آی‌ام‌دی‌بی یکی از مهم‌ترین وبگاه‌ها در گونه ی خود بوده و ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیون بازدیدکننده دارد. هم‌چنین با داشتن جایگاه ۷۰ در وبگاه الکسا، پایگاه داده‌های اینترنتی فیلم‌ها جزو ۱۰۰ وبگاه پربازدید اینترنت در سراسر جهان شناخته شد.
دارنده ی (مالک) این پایگاه داده از سال ۱۹۹۸ شرکت آمازون است. تا ماه مه ۲۰۱۹ نیز این وبگاه دارای ۶ میلیون عنوان فیلم و ۹٫۹ میلیون شخص بوده‌است. این وبگاه هم‌چنین ۸۳ میلیون کاربر ثبت‌شده دارد.

لطفا ID فیلم مورد نظر را وارد نمایید

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 125 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 106 ابزار تا کنون.

یک نظر

  1. لطفا نام فیلم سینمایی آمریکایی جنایی که بیش از ۳۰ سال قبل از شبکه یک عصر جمه پخش شد و پیرمردی بود که با وسیله ای شبیه خودکار که با آن شنود میکرد و قربانی میگرفت در ادامه فیلم وقتی معشوقه یک پلیس را تعقیب میکرد توسط پلیس از پای درآمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیگ مستر