۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۲۲:۰۸

اسم فامیل با چ

دنیای اطلاعات: بازی اسم فامیل با حرف چ

اسم چنگیز – چراغ علی – چکامه – چترا – چهرزاد – چاووش – چیچک – چارلز – چالاک – چمران – چیاکو – چنور
فامیلی چنگیزی – چگینی – چمنی – چشمکانی – چمران – چمبری – چمچاره – چاوشی – چراغی – چوپانی – چنارانی – چلمبری – چمن پیما
شهر چابهار – چاراویماق – چالوس – چادگان – چلسی – چرام – چابکسر – چمستان – چمن سلطان – چالدران – چانکری – چانگ آن – چلگرد – چلندر – چلیابینسک – چلتنهام – چترود – چهاربورج – چهارشنبه
کشور چین – چک – چاد
رنگ چهره ای – چمنی
اشیاء چتر – چنگال – چکش – چمدان – چوب – چرخ خیاطی – چسب – چکمه – چفیه – چدن – چرتکه – چاقو – چرم – چهارپایه – چشم بند
گل چای – چتری – چمن عروس – چمچمه ای – چلچراغ – چشم آهویی – چرخونکی
اعضای بدن چشم – چانه
شغل چرم دوز – چرم فروش – چاقوسازی – چوپان – چشم پزشک – چوب بری – چاپخانه – چترباز – چرخکاری – چای خانه
ورزش چوگان – چتربازی – چرخ پالیزه – چوبدستی
حیوان چلچله – چکاوک – چیتا – چینچیلا – چالکه – چاقودندان
غذا چلو کباب – چومین – چنجه – چلو مرغ – چلو گوشت – چکدرمه – چغور پغور
میوه چغندر – چاقاله بادام – چری – چشالو – چیکو – چنبر خیار – چایوت – چری‌مویا
مشاهیر چارلز داروین – چارلی چاپلین – چه گوارا – چرچیل – چارلز دیکنز – چارلز براندون
خودرو چلنجر – چری – چانگان – چیرمن – چارجر – چروکی
فیلم چونه بروسلی دنیا را تغییر داد – چهار راه استامبول – چه – چند میگیری گریه کنی – چه بر سر دوشنبه آمد – چشم وگوش بسته – چارچنگولی – شب در موزه – چهار انگشت – چارلی و کارخانه شکلات سازی – چیتی چیتی بنگ بنگ – چکاوک – چهره پنهان – چهل و هفت

آ

ا

ب

پ

ت

ث

ج

چ

ح

خ

د

ذ

ر

ز

ژ

س

ش

ص

ض

ط

ظ

ع

غ

ف

ق

ک

گ

ل

م

ن

و

ه

ی

اسم فامیل یک نوع بازی است که با قلم و کاغذ انجام می‌شود. شرکت‌کنندگان، پس از توافق، روی یکی از حروف الفبا، نام موضوعات مختلفی که با آن حروف الفبا آغاز می‌شود را روی کاغذ می‌نویسند و هرکس زودتر همه خانه‌ها را پر کند، با اعلام او دیگر شرکت‌کنندگان نیز از نوشتن دست می‌کشند و امتیازشماری آغاز می‌شود. اگر شرکت کنندگان حروف مشابهی را نوشته باشند امتیاز کمتری دریافت می‌کنند. مثلا (هر دو بازی کننده نام یک میوه رابنویسند )

اهداف بازی

سرگرمی، افزایش دقت، سرعت عمل، تمرکز، افزایش دامنه لغات و اطلاعات عمومی از اهداف بازی‌ است.

شرح بازی

تعداد مجاز شرکت‌کنندگان در این بازی نامحدود است. در این بازی شرکت‌کنندگان ابتدا روی کاغذ جدولی رسم می‌کنند که ردیف اول آن مواردی همچون نام، نام خانوادگی، شهر، کشور، رنگ، نام اشیا، نام گل، نام اعضای بدن، نام شغل، نام ورزش، نام حیوان، نام غذا، نام میوه، نام مشاهیر، نام خودرو، نام فیلم و سایر موضوعات نوشته شده‌ است. در مرحله بعد شرکت‌کنندگان روی یکی از حروف الفبا توافق می‌کنند و با شروع بازی سعی می‌کنند تمامی ستون‌های جدول را به نحوی پر کنند که با حرف مشخص شده آغاز شود. این کار با سرعت و مخفیانه انجام می‌گیرد. اولین نفری که تمام موارد را پر کرد توقف یا ایست می‌گوید و بقیه باید دست از پر کردن ستون‌ها بکشند. سپس هر کلمه نوشته شده ستون به ستون مقایسه می‌شود و به هر گزینه امتیاز داده می‌شود. امتیازدهی معمولاً به این شیوه‌ است که اگر کلمه نوشته شده در هر ستون منحصربه‌فرد باشد و فقط یک نفر آن را نوشته باشد ۱۰ امتیاز و اگر کلمات نوشته شده در هر ستون مشترک باشد به نفراتی که مثل هم نوشته باشند ۵ امتیاز و اگر کلمه‌ای نوشته نشده باشد، امتیاز به فرد تعلق نمی‌گیرد و اگرموضوعی را تنها یک نفر پاسخ داده و سایر شرکت کنندگان خالی گذاشته باشند آن فرد بیست امتیاز می گیرد. جمع امتیاز ستون‌ها امتیاز فرد در آن مرحله را مشخص می‌کند. پس از چند دور بازی به این شیوه نتایج مجموع شمرده می‌شود و برنده تعیین می‌شود. در نوع دیگر امتیازدهی، به ازای هر نفر که ستون خالی داشته باشد، ۱۰ امتیاز به دیگران اضافه می‌شود. مثلاً اگر بازی ۵ نفره باشد و دو نفر هیچ کلمه‌ای در ستون مورد نظر ننوشته باشند، به سه نفر دیگر علاوه بر امتیاز کلمه خود (برای منحصربه‌فرد ۱۰ امتیاز و برای تکراری ۵ امتیاز بود)، ۱۰ امتیاز دیگر نیز اضافه داده می‌شود. در این حالت کسانی که نتوانسته باشند کلمه‌ای را بنویسند به لحاظ امتیازی فاصله زیادی از دیگران پیدا می‌کنند.

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 125 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 106 ابزار تا کنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیگ مستر