۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت: ۲۰:۴۲

تعبیر دیدن روز قیامت در خواب

دنیای اطلاعات: تعبیر قیامت (روز قیامت) در خواب چیست؟

محمدبن سیرین گوید

اگر بیند که قیامت پدید آمد، دلیل که حق تعالی در آن دیار که او بود، حق بگسترد و دلیل کند، اگر اهل آن دیار ظالم باشند بلائی و آفتی رسد، اگر اهل آن دیار مظلوم باشند، حق تعالی ایشان را بر ظالم نصرت دهد. اگر بیند اهل آن دیار در پیش حق تعالی ایستاده اند، دلیل که خشم و عذاب حق تعالی نازل گردد.

ابراهیم کرمانی گوید

اگر بیند که قیامت برخاست، دلیل بود که اگر مظلوم است بر ظالمان دست یابد. اگر در غم و رنج و محنت است فرج یابد، اگر علامتی از قیامت پیدا کرد، چنانکه آفتاب از مغرب برآمد یا یاجوج و ماجوج پدید آمد، باید توبه کند و به حق تعالی باز گردد، تا رضای او جوید. اگر بیند شمارگاه رایا او را بدانجا بردند، نشان غفلت بود. اگر بیند که با وی شمار می کرد، دلیل است او را زیانی رسد. اگر بیند که کردارهای او را بسنجیدند و نیکی او بیشتر آمد، دلیل کند که سرانجام کار او نیکو بود و درستکاری یابد. اگر بیند که بدی او بیشتر آید، دلیل معصیت است و جایش دوزخ بود. اگر بیند که نامه اعمال به دست راست داشت، دلیل که به راه راست بود. اگر بیند که نامه کردار او را بدو دادند و گفتند برخوان، اگر اهل صلاح بود، دلیل است که کارش نیکو شود. اگر از اهل فساد است، دلیل که کارش به مخاطره بود. اگر خود را بر صراط بیند، دلیل است بر راه راست و اگر بر صراط نتوانست گذشتن، دلیل که بر راه خطا است، توبه باید کردن تا حق تعالی از او خشنود شود.

آنلی بیتون می‌گوید

۱ـ اگر خواب ببینید در انتظار روز رستاخیز هستید ، علامت آن است که دوستان با فریب و نیرنگ از عواطف و احساسات شما برای غارت ثروتی که در دست دارید ، سوء استفاده می کنند.
۲ـ اگر دختری چنین خوابی ببیند ، نشانه آن است که باید نسبت به توجه مردان ثروتمند و صاحب مقام بی اعتنا باشد و عشق مرد صادق و درستکاری که در نزدیکی اوست بپذیرد.

آنلی بیتون می‌گوید

۱ـ دیدن روز قیامت در خواب ، نشانه آن است که شما کار نیمه تمامی که طرح ریزی آن شده با موفقیت تکمیل می کنید.
۲ـ اگر دختری خواب ببیند روز قیامت جزء گناهکاران محسوب می شود، نشانه آن است که با رفتار ناشایست دوستان خود را ناراحت می کند. اما اگر در خواب ببیند زمان مرگ فرا رسیده و تمامی مردم از ترس انباشته شده اند و همه در انتظار پایان سرنوشت خود هستند، نشانه آن است که در فراز و نشیب های زندگی دوستان به او کمکی نخواهند کرد.

بازگشت به صفحه اصلی تعبیر خواب

تعبیر خواب بر اساس الفبا

الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک گ ل م ن و هـ ی

درباره ادمین

مجید کوهی طراح سایت و دانش آموخته مهندسی تکنولوژی جوشکاری است. وی از بحث و مطالعه در مورد فناوری و فلسفه لذت می‌برد، به سبک زندگی اسلامی علاقه دارد و اوقات فراغتش را با کیهان شناسی، طراحی مدارهای الکترونیکی و زمین شناسی می‌گذراند.
تعداد مقالات: 125 مقاله تا کنون.
تعداد ابزارها: 106 ابزار تا کنون.

۸ نظر

 1. سلام من خواب دیدم که زمینی توشم همین کره زمینه و وقتی به دور ورم نگاه میکردم اتمسفری وجود نداشت همه چی با خاک یکسان بود و بعضی سیارات با زمین برخورد کرده بودن وقتی هم کنارم رو نگاه میکردم به سختی یکی هم مثل خودم میدیدم و چیزی که لرزه به تنم مینداخت یک صدای فوق وحشتناک بود انگار که هیچ پناهی نبود بهش پناه ببرم حتی خدا

  • سلام خیره
   ان شا الله ظهور آقا امام زمان نزدیکه فرمول های ریاضی سوره اصحاب کهف و اسرا رو بخونید متوجه میشید
   اینکه عده زیادی خواب میبینن قیامت شده هم بی ربط نیست به این موضوع و میتونه تعبیرش ظهور باشه اینکه شما خواب دیدید که تنهایید و هیچ پشتیبانی ندارید که بهش پناه ببرید یه جور تلنگری از جانب روحتون هست که میگه از گناهانتون توبه کنید تا وقت هست چون یکی از آیات قرآن میگه گناه کاران تنها پیش من میان و در برابر من یاوری ندارن

 2. سلام شبتون بخیرراستش منم دیشب خواب دیدم داشتم شله زردپخش میکردم یهویه صداشبیه بوق قطارخیلی وحشتناک اومدبرگشتم پشت سرم دیدم ابرهابه سرعت کناررفتن وآسمون قرمزشدبعدازسمت راستم یه بادوخاک خیلی شدیدواردشدبرگشتم ببینم آدمایی که اطرافم بودن چی شدن دیدم کلاهمه جابیابون شده وهمه آدماروی زمین افتاده بودن تنهاجمله ای که اون لحظه گفتم این بود که آخ راحت شدم وهمه چی تموم شدبعدازخواب پریدم نزدیک صبح بودوقتی خواب دیدم

 3. سلام من خواب دیدم ی صدای وحشتناک اومد و همه جا ابری شد و بارون بارید… همه مردم از ترس مثل دیوونه ها اینور و اونور فرار میکردن … و چند تا مامور بودن با لباس ارتشی یهو به بعضی از مردم در حال فرار حمله میکردن و اونارو میگرفتن و تمام چیزایی که همراهشون بود ازشون میگرفتن، میگفتند جایی که میخایید برید هیچی نمیتونید ببرید باید همه وسایلتون رو تحویل بدید… منم همراه مادرم داشتم میرفتم و یهو برگشتم دیدم مادرم پشت سرم نیست ولی صداش رو از بین جمعیت میشنیدم که منو صدا میزد و ازم کمک میخواست … منم برگشتم که پیداش کنم دیدم ی گوشه کنار دیوار نشسته و پاهاش خیلی درد داشتن و نمیتونست همراه من مسیرو ادامه بده و منم کنارش وایستادم و هی ازش میپرسیدم که چی شد یهو؟تو که خوب بودی ولی نمیتونست صحبت کنه که جوابمو بده و بعد از خواب بیدارشدم.

 4. یاسمین فتحی

  سلام
  من خواب دیدم که باد خیلی شدیدی در حال وزش بود انگار که زلزله ام می زد و همه چیز داشت نابود می کرد همه چیز تقریبانابود شده بود و همه مردم در کل جهان شاهد این اتفاق بودن و در حال فرار بودن همه می گفتن آخر و زمان شده
  ولی جالب اینجاس من هیچ هراسی نداشتم و فقط نظاره گر نابودی ها بودم

 5. سلام
  من چند وقت قبل خواب دیدم که روز قیامت شده و تو صف هستم
  خیلی برام عجیب بود و چهره ای نامعلوم درحال سوال و جواب از فرد جلویی من بود و وقتی نوبت من شد ناگهان از خواب پریدم.
  خیلی برام عجیب بود.

 6. منم خواب روز قیامتو دیدم. و مطمئنم رستاخیز نزدیکه.

 7. مرضیه پیرانی

  سلام و عرض ادب من در خواب دیدم که روز قیامت شده وبدن مردگان از خاک ساخته می‌شود و به یک سو می دوند ناگهان پشت سرم رانگاه کردم ودیدم خاکهایی ازچهات مختلف به هم پیچیدند و مردی ساخته شد و پوست نداشت و به من التماس کرد که او را با پوشش خودم پنهان کنم خیلی وحشت زده از خواب پریدم میدونید تعبیرش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیگ مستر